Červen 2014

Cambiare Podentes - Madurare 53.2

26. června 2014 v 0:39 Cambiare Podentes - Madurare
Jak jsem slíbila, druhá část kapitoly je tady. I když jsem momentálně srdcem i duší u Alice O'Really a jejího Elysejského Klíče, občas si musím trochu oddechnout, protože mám pocit, že mě to chvílemi roztrhne. Neuvěřitelné, co slova dokážou. :)

Přeji příjemné čtení.

Čtvrtek 31. prosince 1998, 15:02

Z Velké síně zmizely všechny čtyři kolejní stoly, zůstal jen profesorský v jejím vyvýšeném čele.

Harry se rozhlédnul doleva a doprava, cítil se nepříjemně. Bez pochyb. On a Severus seděli vedle sebe, sami, uprostřed dlouhého stolu, zatímco Albus stál vedle.

Mezitím se Velká Síň plnila stále více a více lidmi. Harry zahlédnul několik reportérů, které poznával, svitky pergamenů měli připravené, skoro nedýchali. Ale samozřejmě, ne každý, kdo přišel, byl od tisku. Viděl taky Weasleyovy, všechny kromě Percyho, byla s nimi Hermiona, držela Rona za ruku. A taky jeho staří přátelé a studenti, tady i tam, některé doprovodili rodiče, a přišli i všichni učitelé. Když Harry zahlédnul Bryersona, nepatrně na něj pokývnul.

David Bryerson odpověděl a ukázal na ženu se zakulaceným břichem, která stála vedle něj a něco mu říkala. Eloise, nejspíš.

Harry pokývnul hlavou i na ni, snažil se být zdvořilý.

Cambiare Podentes - Madurare 53.1

22. června 2014 v 14:48 Cambiare Podentes - Madurare
Čtvrtek, 31. prosince 1998, 9:20

"Něco o famfrpálu pro tebe," řekl Severus, když mu přes stůl podával knihu.

Harry si ji vzal, ale zamračil se. Vypadalo to, jako by Severus měl potíže se sezením na židli. Jeho držení těla bylo dost ztuhlé, jako by měl z židle sklouznout ve chvíli, kdy se uvolní. "Neměl jsi vstávat kvůli snídani. Poppy tě sem dolů nechala jít jenom proto, že jsem se jí zapřísahal, že se o tebe dobře postarám."

"To není potřeba. Jsem v pořádku. Můžeš jít zase létat, pokud chceš."

Cambiare Podentes - Madurare 52

19. června 2014 v 0:13 Cambiare Podentes - Madurare
Už nevidím na písmenka, aa, bože. :D Myslím, že se mi dneska budou zdát sny v angličtině. :D

Takže, další kapitola. Neměla jsem moc čas, takže jsem ji překládala dost narychlo, navíc v ní byly docela velké záludnosti, takže se může stát, že něco bude znít divně, kdybyste něčemu nerozuměli, tak mi napište do komentářů a pokusím se Vám to trochu osvětlit. Snažila jsem se to zachovat co nejvíc tak, jak to autor napsal. :)

Sooo,

připravit,

pozor,

teď! :D

Cambiare Podentes - Madurare 51.2

14. června 2014 v 13:37 Cambiare Podentes - Madurare
Omlouvám se, včera už jsem nestihla kapitolku přidat, takže tady máte další nášup. :)

Zanedlouho poté přišel Albus. "Jak je mu?"

Harry unaveně vzhlédnul. "Um, je mimo, ale Poppy přísahá, že bude v pořádku. Děkuju, že jste mě nenechal víc kouzlit. A za přenášedlo, které nás sem vzalo, takže jsem nás nemusel přemisťovat. Kdybych ještě jednou použil jeho magii, mohl by... no, nebylo by to pro něj dobré, to je jisté."

Albus se zlehka dotknul Severusovy tváře, ten pohyb Harrymu připomněl, jak Albus pohladil Voldemorta, když umíral. Tedy, Severus také býval jeho studentem. Stejně jako Harry.

A Albus se staral o všechny své studenty. I o ty, kteří se vydali opravdu zlou cestou.

Cambiare Podentes - Madurare 51.1

12. června 2014 v 23:13 Cambiare Podentes - Madurare
Kapitoly jsou dost dlouhé, takže je překládám po částech. Druhou polovinu dokončím zítra. :) Přeji příjemné čtení. Třeba s tímto pánem:


Kyle Landry - Harry Potter Medley


Úterý 29. prosince 1998, 8:44

Severus už neseděl opřený o padlý strom tak, jak ho Harry viděl naposledy.

Trochu ho to naštvalo, i když to znamenalo, že se Severus přemístil na bezpečnější místo, jak mu slíbil. Ale kam mohl jít? Hůlka k němu určitě neletěla celou cestu až z Bradavic. Zkřížené síly nebo ne... přiletěla prostě příliš rychle na to, aby to byla pravda.

Takže Severus nemohl být nijak strašně daleko. Harry ho jen musel najít.

Cambiare Podentes - Madurare 50.2

10. června 2014 v 15:00 Cambiare Podentes - Madurare
"Avada Kedavra!" zakřičel Voldemort, zakroužil s hůlkou nad hlavou, než ji ostře namířil, aby se setkala s Harryho kletbou.

Jejich kouzla se střetla ve vzduchu, stejně jako na hřbitově. Jejich hůlky spojovala ohnivá linie. Tentokrát bylo ale silnější Harryho kouzlo. Postupovalo a postupovalo, neústupně přímo k Voldemortovi, odtlačovalo jeho kletbu.

Harry vymáčknul ze zkřížených sil ještě více a sledoval, jak se smrtící kletba stále neúprosně přibližovala k Voldemortovi, který pevně uchopil svou hůlku, jako by měla každou chvíli vybouchnout.

Snarry dess

10. června 2014 v 0:19 | SlashPrincess |  News
Chtěla bych poděkovat všem za krásné komentáře, které mi sem píšete. :) Jsem opravdu moc ráda, že jsem Cambiare udělala radost tolika lidem.

A protože jsem teď poněkud změnila fandom a znovu se vracím tam, kde jsem kdysi dávno před mnoha lety začala, rozhodla jsem se, že je třeba vyměnit i vzhled, který už tady beztak strašil dost dlouho.

Pokud zrovna jdete číst 50. kapitolu, můžete si k tomu pustit i hudbu, kterou u překládání často poslouchám a dostává mě do úžasné Potterovské nálady, aneb jak řekla Rowlingová:

"Hogwarts will always be there to welcome you home."


Harry Potter and Deathly Hollows Part 2 - The Prince's Tale/Severus and Lily

Cambiare Podentes - Madurare 50.1

9. června 2014 v 23:08 Cambiare Podentes - Madurare
Dneska malá ochutnávka, zbytek bude hotový zítra. :)

Úterý 29. prosince 1998, 8:11

Severus zalapal po dechu, jak se znamení na jeho ruce probudilo k životu.

Harry byl k němu nakloněný, když spolu seděli na pohovce a čekali, ale teď se narovnal a podíval se mu do očí. "Už to začíná?"

"Ano."

"Dobře." Harry vstal, šel přímo ke krbu a nabral si do ruky letax.

Cambiare Podentes - Madurare 49

6. června 2014 v 16:12 Cambiare Podentes - Madurare
Úterý, 29. prosince 1998, 6:12

Harry se posadil a natáhnul se pro hůlku, aby vyčaroval Tempus.

"Je to jen deset minut, co jsi kontroloval čas naposledy, a dvacet minut od doby, co jsi ho kontroloval předtím," řekl Severus, zatřásl hlavou. "Albus nám dá vědět, až na nás bude připravený."

"Jo, už má jen tři hodiny, potom to bude celý jeden den," řekl Harry pevným hlasem. Zlověstným hlasem. Severusovi se ten zvuk nelíbil. Ale potom trochu zjemněl. "Oh, dobře. Tři hodiny jsou dost na další kolo."

Cambiare Podentes - Madurare 48.2

1. června 2014 v 23:52 Cambiare Podentes - Madurare
Pondělí, 28. prosince 1998, 9:19

"Harry, Severusi," řekl Albus, jeho čelo se trochu zvrásnilo, jak k nim zvednul pohled od pergamenů pokrývajících stůl. "Vypadáte, jakoby snad bylo něco špatně?"

Zlehčení století, pomyslel si Severus, stále rozzuřený Harryho výbuchem, netřeba zmiňovat jeho hloupou strategii. Neviditelný plášť, vážně. Proti Temnému Pánovi.

Severus chtěl s Harrym zatřást tak, až mu o sebe budou cvakat zuby. Třebaže jeho temnější část chtěla Harryho hodit na postel a držet ho tam silou a vrážet, vrážet, vrážet do něj, dokud Harry nepřizná, že patří Severusovi, že udělá to, co Severus řekne...

Severus dělal, co mohl, aby to nebylo znát v jeho výrazu. Situaci by určitě nepomohlo, kdyby Harry viděl hlad v Severusových očích.