Červenec 2014

Cambiare Podentes - Madurare 55.2

19. července 2014 v 14:50 Cambiare Podentes - Madurare
Další část 55. kapitoly, kterou jsem právě dokončila, je plná mluvení a diskutování. Je toho opět jen kousek, ale poslední část se budu snažit vložit co nejdřív a netrápit Vás a zároveň netrápit ani nemocno ruku. :)

Enjoy! :)

Sobota, 15. května 1999, 13:23

"Taky tedy, plán Obrany," řekl Albus svižně, když skončil se svou obvyklou nabídkou čaje a sladkostí.

"Obrany," řekl Harry bezvýrazně. "Myslel jsem, že chcete mluvit o famfrpálu."

"Oh, někdy jindy určitě," řekl Albus. "Byla by to určitě zábava. Ale myslím, že to máš pevně v rukou. Pokud si ty sám nemyslíš, že jsou potřeba nějaké změny?"

"Uh, ne..." Harry o tom vlastně vůbec nepřemýšlel. Stále si nezvyknul na tu myšlenku, že teď takové věci mohl ovlivnit. "Ale Obrana... neměl byste o tom mluvit s profesorem Bryersonem?"

"Tedy, ano i ne. Jeho vlastní dojmy jsou důležité, ale rád bych znal taky tvé. Kromě toho, odjel na víkend pryč."

Mám za mřížemi noční můry

19. července 2014 v 1:45 | SlashPrincess |  Básně
Už zase vydávám za rýmy něco, co se nerýmuje, ono to žádný rým dokonce ani nepotkalo. I když jsem se snažila. Ale já jsem se vlastně nesnažila. Psalo se to samo. A co je zajímavější, psalo se to nadvakrát. A co je ještě zajímavější, psalo se to na počátku a na konci mého momentálního vztahu, který se kvapem blíží.

Kdyby se mě někdo zeptal, o čem tahle věc je, asi bych neodpověděla. Protože je o všem a o ničem. Je o tom, jak se už několik měsíců cítím. Od začátku až do konce vystihuje můj momentální duševní stav, i když jsem ji začala psát, když jsem byla čerstvě zamilovaná. Myslím, že už tohle je náznak toho, že v tom vztahu něco nebylo tak úplně dobře, i když jsem někde uprostřed jsem kdysi dávno byla šťastná.

Zase mám potřebu se vykecávat, to je hrůza. Už se nechci trápit, ale asi jsem fakt masochista.

Se srdcem na dlani přistoupit k tobě
je těžší, než se zdá být.
Tak se nezlob, že to neumím,
mám za mřížemi noční můry.

Klaním se slečně Evanel

19. července 2014 v 0:53 | SlashPrincess |  Blog
Pořádně se rozhlédněte, ještě jednou a ještě jednou. Ano jste tady správně! ^_^

Tímto článkem bych chtěla z celého srdce a duše poděkovat slečně Evanel, majitelce blogu http://fire-graphic.blog.cz/, která je autorkou tohoto designu. Pokud byste někdy hledali člověka, který to s grafikou opravdu umí, vřele doporučuji, spolupráce byla úžasná, Evanel byla dokonce tématem, které jsem jí zadala, nadšená a nechala si doporučit slashové povídky. :)

Takže ještě jednou, Evanel. DÍKY! DÍKY! DÍKY! Jsi úžasná. <3

Ještě musím trochu poštelovat menu, nějak mi to pořád nesedí, když se na to dívám. A ještě dokonce dostaneme nějaké speciálky pro komentáře, takže se moc těším. Zvlášť nadšená jsem animací v záhlaví, vůbec jsem neměla tušení, že je něco takového na blogu možné. A ještě nadšenější jsem z loga, které pro mě Evanel vytvořila hned jako první věc, za prvé proto, že jsem nikdy žádné logo neměla, za druhé také proto, že je prostě super, jednoduché, elegantní, krásné. Hodlám ho používat do skonání světů. :)

Co se týče psaní, jsem zhruba v půlce 55. kapitoly Cambiare a další kapitolu It Started in the Shower jsem ještě nezačala. Je to hlavně proto, že mám problémy se zápěstím a psaní je pro mě docela bolestivé, zvlášť když píšu dýl. Nevím, co s tím. Trápí mě to už dva roky. Vždycky to přijde, tři dny si nejsem schopná ani pořádně vyčistit zuby nebo se najíst, a potom to zase zmizí. Nerozumím tomu. Každopádně se snažím, Harry a Brumbál zuřivě diskutují a chystá se překvápko pro Severuse. :)

V tomto článku bych ještě chtěla upozornit na skupinu slashařů na facebooku, která byla, pokud se nemýlím, založena v nedávné době a je na ní poměrně živo. Vlastně celý den nedělám nic jiného. :D Takže pokud o ní ještě nevíte, přidejte se, dějí se tam zajímavé věci, těším se, až se potkáme!

Tak a teď už dobrou noc, krásné slashové sny a žádná perná rána. :)

P.S. DÍKY, EVANEL! :D


It Started in the Shower - What's a Little Hate Sex Between Enemies? 1. část

15. července 2014 v 17:02 It Started in the Shower
Druhou kapitolu jsem zvládla extrémně rychle jen proto, že je prostě dokonalá. A možná taky proto, že patří k těm kratším. Deset a půl strany. Čtyři tisíce slov. Mezi těmi sto dvaceti tisíci slovy za kompletní povídku to je takové nic. :D

Potom budu muset vymyslet určité organizační detaily, protože některé kapitoly jsou fakt dlouhatánské. Například sedmá kapitola o 32 tisících slovech je rozdělená ještě do čtyř podkapitol, které já rozdělím na dalších x. :D No už se vážně těším, ale nějak to zvládnu.

Anyway, můžete se těšit na pravidelný přísun něžností (i když vlastně, z Harryho strany se o něžnostech moc mluvit nedá) na dlouhou, dlouhou dobu dopředu. :)

Dnešní kapitola je tedy opět rozdělená na dvě části, které přidávám ve stejný čas. Příště už asi budu přidávat postupně. V hlavní rolích samozřejmě Harry, Draco, Hermiona a Ron. A opět je 18+, možná ještě víc než ta první. ;)

Revize slashové rubriky a drabbles

13. července 2014 v 23:25 | SlashPrincess |  Blog
Při tak krásné neděli jsem se do toho konečně pustila.

Věděla jsem, že mám špatně nastavené odkazy, takže jsem to opravila. I když teda, stydím se až pod stůl. :D Při té příležitosti jsem si řekla, že ty články trochu poupravím, ale v polovině Lektvaru vášně jsem se zhroutila a umřela smíchy. :D Pokud si chcete zachovat zdravý rozum, tak ignorujte všechno, co jsem napsala zhruba do roku 2009.

Takže se vykašlete na moje HP povídky, protože naprosto nestojí za pozornost, ale protože si jimi někdo může třeba zlepšovat náladu a konec konců každý má svoje začátky, tak tady asi zůstanou jako tragická připomínka nevyzrálé SlashPrincess. :D

Momentálně mi chybí inspirace pro povídky, i když jsem měla ráda třeba Jak lehké je se zamilovat, ale už je to tak dávno. Navíc jsem nikdy neměla tu vytrvalost u kapitolovek a prostě sprostě jsem se na ně vykašlala. Pokud u mě nastane nějaké vzplanutí, tak většinou napíšu nějaké verše.

Každopádně u překladů hodlám zůstat a vytrvat. :)

(P.S. doufám, že ty staré povídky nikdo nebudete číst, vlastně Vám to tímhle článkem zakazuju :D)

Cambiare Podentes - Madurare 55.1

13. července 2014 v 22:11 Cambiare Podentes - Madurare
Dnes pro Vás mám kousilínek 55. kapitoly Podentes, asi jen dvě a půl A4. Pořád se tim prokousávám po malých částech, ale vůbec toho nepřibývá. :D

Takže vzhůru do čtení. ;)

Sobota, 15. května 1999, 13:00

"Gratuluji," řekl Harry, zatímco si třásl rukou s kapitánem mrzimorského týmu a osamocený reportér je při tom fotil. Když pustil jeho ruku, předal mu zlatý pohár s reliéfem mrzimorského erbovního znaku. "Dobře odehraná sezóna."

Myles Rendham popadl pohár, prsty mapoval emblém jezevce, než se otočil ke spolužákům ze své koleje, a zvedl jej nad hlavu. Jejich řady propukly v aplaus. Ale Harry byl potěšen, když si všiml, že tleskali i studenti z ostatních kolejí. Tento rok si začal myslet, že by famfrpál doopravdy měl koleje spojovat v něčem zábavném, než je oddělovat a štvát jeden proti druhému.

Nový (ne)vzhled

11. července 2014 v 20:16 | SlashPrincess |  Blog
Bože, je ze mě strašně naštvaný člověk. Ráno jsem se probudila s krásnou myšlenkou změny designu na něco konečně pěkného. S grafickými programy si moc nerozumím, takže jsem chtěla najít něco krásného, stáhnout, poděkovat, nastavit a ještě jednou poděkovat.

A pak to přišlo. Nefungoval první lay, nefungoval druhý lay, nefungoval třetí lay. Pokud jste se tady dnes někdo pohyboval, tak se moc omlouvám za ty hrůzy. :D Ale vážně nefungoval ani jeden. Ten, který je tu momentálně jsem našla přes Blanch, kredity jsou v záhlaví, jsem tak vyšťavená, že se mi to nechce ani hledat.

Potom jsem našla jednu slečnu, která dělá laye na objednávku, pokud sem zavítala, tak ji tímto zdravím. ;) Takže teď budu čekat a čekat a bude tady tento nefungující vzhled/nevzhled.

Doufám, že nikdy nebudete tak naštvaní, jak jsem dneska byla já.


It Started in the Shower - A Shower, A Meal, A Nap, and A Shag 1. část

9. července 2014 v 20:45 It Started in the Shower

Pokud máte rádi Drarry, poněkud nestydatá pwpčka a submisivní blonďáky (stejně jako já, jak jsem zjistila :D), tak pro Vás něco mám. ^_^

Povídka It Started in the Shower (v překladu Začalo to ve sprše, i když nemám ráda překládání názvů, protože se pak většinou ztratí jejich kouzlo) byla původně napsána jen jako jednorázové pwp, ale její autorka se k ní později vrátila, a z jednorázovky, která mi vzala vítr z plachet, vytvořila naprosto epické dílo o více než 100 tisísích slovech, u kterého jsem se smála, vzdychala a umírala v záchvatech pláče.

Občas mám problém s pojmenováním jistých pohlavních údů, ale zapracuju na tom, pokud budu s překladem pokračovat. :D Pořád mi to nezní tak, jak by mělo. Buď je to slušné a nudné nebo drzé a sprosté, nemůžu najít nic mezitím.

Popis: Jednoho dne se Harry probudí ve své posteli v domě na Grimauldově náměstí a ve své sprše najde velice atraktivního blonďatého chlapce a neudrží svůj chtíč na uzdě. Ani jeden z nich netuší, že se jejich vztah nepřátel s výhodami vyvine v něco mnohem silnějšího a temnějšího.

Dnes pro Vás mám její první díl, který se jmenuje A Shower, A Meal, A Nap, and A Shag. Strašně nemám ráda blog.cz za to, že Vás pořád musím otravovat s rozdělováním povídek. :/

Rating: 18+