Únor 2015

Co cítíš?

14. února 2015 v 18:09 | SlashPrincess |  Básně
A dnes ještě potřetí. Teď je to pro změnu "báseň" (záměrně v uvozovkách), která vznikla na podzim minulého roku. Postupem času zjišťuju, že ty své malé pohnutky vždycky musím nechat nějakou dobu uležet a zapomenout na všechno, co se dělo, když jsem je zpracovávala do slov.

Žádné vysvětlování jako minule... Jak je řečeno, jsou to ty věci, co jsou v hloubce, opravdu až na dně, věřím, že si v tomhle kousky každý najde své.

Tělo.
Z masa a kostí.
Leží před tebou.
Jako mrtvola.
Jsme tak prostí,
lámeš se v kolenou,
křičíš a proklínáš.

It Started in the Shower - The Trap 1. část

14. února 2015 v 14:47 | chickenlivesinpumpkin |  It Started in the Shower
Ani se mi nechce věřit, co jsem našla ve složce s překlady... Když tedy odkládám Cambiare na neurčito, pokusím se Vás alespoň částečně uspokojit další částí It Started in the Shower.

Někteří možná neví, o čem je řeč, někteří si matně vzpomínají... že jde o sáhodlouhou Drarry kapitolovku od autorky, která si říká chickenlivesinpumpkin. Nebudu prozrazovat děj předchozích kapitol a místo toho Vám prozradím, že pokud Vám nevadí sex a sprostá mluva, je to přesně pro Vás.

Dnes tady mám 1. část kapitoly s názvem The Trap, neboli Past. Je to taková malá předehra k věcem mnohem větším, ke kterým se snad někdy dostaneme. :) A s předstihem, RATING 18+

3. kapitola: The Trap; 1. část

Omluva číslo 2

14. února 2015 v 13:33 | SlashPrincess
Dost opožděná omluva, jsem si vědoma. A stejně bude znít jen jako výmluva, ale proboha, kdybych si tu povídku bývala přečetla předtím (byla jsem asi jen 2 kapitoly napřed), než jsem začala překládat, tak bych se do ní nepustila.

Věřte mi, snažím se. Otevírám tu povídku pravidelně, když ze mě spadne jakákoliv velká povinnost, ať už je to projekt, zápočet nebo zkouška, a ačkoliv vůči Vám cítím povinnost to dotáhnout do konce, vždycky mi trvá maximálně pár vět, než CP zase zavřu.

Takže... jak jen to napsat. Netuším, jestli překlad Cambiare někdy dokončím. Vím, že se teď na mě snese vlna vzteku a kdo ví čeho ještě, a moc dobře vím, že je to dost nefér i k Hajmi.

Právě proto se chci omluvit, že jsem Vás nalákala a takhle necitlivě odkopla. Třeba se i mezi Vámi najde někdo, kdo nechá Harryho a Severuse i v češtině dojít do šťastného konce...